Jak wydawać mniej na wakacjach?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Okres wakacyjny to zawsze ciężki czas. Z jednej strony urlop zbliża się wielkimi krokami, a z drugiej trzeba mieć na uwadze wydatki i nie zawsze można sobie na wszystko pozwolić. Warto jednak spróbować znaleźć kompromis i wydać w tym roku zdecydowanie mniej na swoją wymarzoną podróż. Jak to jednak zrobić, aby podczas wypoczynku nie myśleć o każdej wydanej złotówce?

Tańsze wakacje – jak to zrobić?

Planowanie urlopu na ostatnią chwilę miało niegdyś rację bytu. Jeśli wybierasz się w zagraniczną podróż, można było liczyć na nieco tańszą wycieczkę tzw. last minute. Te czasy odeszły jednak w niepamięć i musimy się z tym zmierzyć.

Warto zatem zmienić sposób działania. Obecnie najlepiej jest rezerwować wycieczki nawet z rocznym wyprzedzeniem. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy, zwłaszcza jeśli mowa o 4-osobowej rodzinie! Wiele osób kupuje także bilety na własny koszt i podróżuje po krajach, w których nie jest drogo. Modne jest także wynajmowanie mieszkań od lokalnej ludności i samodzielne gotowanie. Takie zabiegi z pewnością pozwolą Ci zaoszczędzić niezłą sumkę.

To jednak nie wszystko. Jeśli kierunek nie jest zbyt odległy, możesz także zdecydować się na objazdową wycieczkę kamperem. Zaoszczędzisz wówczas na biletach lotniczych oraz noclegu. Świetnie wyposażone samochody pozwolą Ci na wygodny wypoczynek z całą rodziną w zasadzie tam, gdzie sobie zażyczysz. Taki sposób z pewnością dostarczy Wam masę rozrywki i wiele przygód.

Wakacje na opak

Doskonałym rozwiązaniem jest także wybranie się na urlop poza sezonem. Mowa o zagranicznych kierunkach, ale również o Polsce. W każdym z tych miejsc ceny gwałtownie spadają chwilę przed i tuż po sezonie, kiedy jest mniejsze oblężenie, a pogoda mniej atrakcyjna. Mimo to można robić wiele ciekawych rzeczy, spacerować i zwiedzać bez upałów. Gwarantujemy, że taki wypad jest równie (lub nawet bardziej!) przyjemny, co leżenie na plaży w tłumie obcych ludzi. To jednak nie wszystko.

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w… Bieszczady. Weź namiot, spakuj potrzebne rzeczy, znajdź miejsce dozwolone do rozbicia biwaku i korzystaj ze spokoju i ciszy w pięknych warunkach przyrody. Są także osoby, które totalnie idą na żywioł. Z reguły mają one luźny tryb pracy i nie podróżują z dziećmi. Dzięki temu mogą pozwolić sobie na znacznie większą swobodę. Ale o co chodzi?

W danym dniu z samego rana należy wybrać się na lotnisko z całym bagażem. I zaczyna się czekanie. Może się to wydawać dziwne, ale wiele osób właśnie tak korzysta z okazji. Jeśli zwalnia się miejsce, bilety tuż przed są bardzo tanie. Przewoźnikowi zależy, aby zapełnić samolot i wyprzedać wszystkie miejsca. W tym momencie wystarczy zgłosić się do odprawy, zakupić bilet w losowo wybranym kierunku i korzystać z wakacji. Taki sposób z pewnością przypadnie do gustu młodym ludziom, którzy marzą o przeżyciu niesamowitej przygody na końcu świata!

Zdj. główne: Hugh Whyte/unsplash.com

truthfulfolks

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*